czwartek, 19 marca 2015

Św. Józef & ks. Aleksander


Dziś obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O tym, że św. Józef był w życiu ks. Woźnego bardzo ważny, pisaliśmy już w różnych miejscach, przy różnych okazjach. Dziś drobne podsumowanie. Drobne wypunktowanie. :)

1. Wstawiennictwu św. Józefa ks. Woźny zawdzięczał uwolnienie obozu w Dachau przez wojska amerykańskie w dniu planowanego rozstrzelania.

Jak >>wspomina ks. prof. Jan Kanty Pytel<<:
"(...)Wyszedł z obozu na skutek cudownej interwencji św. Józefa i dlatego był Jego gorącym czcicielem i wdzięcznym dłużnikiem. Stąd co roku w rocznicę wyjścia z obozu, jamy lwa, (uwolnienia na podobieństwo Daniela), udawał się do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie ocaleni cudownie śpiewali Bogu, Panu historii, wdzięczne „Te Deum…”.
2.  Wstawiennictwu św. Józefa ks. Woźny zawdzięczał budowę kościoła Jana Kantego.

Jak >>wspomina Ks.prob. Marcin Węcławski<<:
"W połowie lat siedemdziesiątych, rozpoczynała się budowa nowego kościoła św. Jana Kantego. W tamtych komunistycznych czasach brakowało powszechnie towarów, a w urzędach panowała wrogość wobec Kościoła. Niemal wszystko, ale zwłaszcza materiały budowlane, trzeba było „załatwiać”, „kombinować”, dawać łapówki, by zdobyć to, co było potrzebne. Ks. Woźny postanowił budować kościół bez ani jednej łapówki. Budowę powierzył św. Józefowi, do którego często się modlił. Swojego postanowienia prowadząc budowę dochował, co w tamtych bardzo trudnych czasach było wręcz cudem."
3. Wstawiennictwo św. Józefa ks. Woźny naturalnie zalecał wszystkim pragnącym założyć rodzinę, wszystkim poszukującym dobrej żony/dobrego męża. Przygotował nawet specjalną modlitwę dla kobiet:*

Abyście brali na serio!
Iza 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz zostawić komentarz, a nie posiadasz konta Google, WordPress, LiveJournal itp. wybierz w polu podpisu:
"Komentarz jako NAZWA/ADRES URL",
a później wpisz swoje imię, przezwisko, nazwisko(...)

Nie pozostawaj anonimowy!

Z góry dzięki :-)