poniedziałek, 26 października 2015

Dlaczego codzienna Komunia święta jest "trudna"?Ks. A. Woźny: Nawet przy codziennej komunii świętej możesz niestety wzrastać tez w miłości własnej.
Będzie krótko. Można uprawiać kult własnego JA. Nawet jeśli otoczka w koło jest całkiem "pobożna". Codzienna Komunia święta jest….trudna. Już tak mamy, że po grzechu pierworodnym w środku, w naszym wnętrzu, cały czas zwracamy się ku sobie. I nawet jeśli przyjmujemy Chrystusa to warto sobie uświadamiać, że cały czas potrzeba nam nawracania się, jako zwracania się cały czas ku Bogu. By to On był punktem odniesienia. Kiedy ja stanę w środku, wtedy zrobię bałagan, którego nie uprzątnę.
Abyście brali na serio!
Jacek

PRZECZYTAJ TAKŻE:
>> NA-WRÓCONY<< 

1 komentarz:

  1. Często tak jest, że ludzie przychodzą na Mszę św. z jakąś intencją, ale dotyczącą siebie, własnego życia, pragnień, potrzeb.. przyjmują Jezusa, prosząc o coś dla siebie. Z doświadczenia wiem, że Pan Jezus przychodzi do nas, do mnie.. w uwielbieniu, w naszym dziękczynieniu za Jego łaskę, za Jego obecność w naszym życiu.. ja nie muszę prosić za siebie, wiem, że On przychodzi do tych moich trudnych spraw w momencie, kiedy oddaję Mu w modlitwie innych.
    Codzienna Komunia św. jest trudna. Bo taka natura ludzka, że często myślimy o sobie, zapominając o innych. Jesteśmy takimi trochę egoistami. Możemy angażować się w różne wolontariaty, stowarzyszenia, fundacje, ale nagle kiedy stajemy przed Panem Jezusem, w czasie adoracji, w czasie Eucharystii.. zapominamy o tym drugim człowieku..

    OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz zostawić komentarz, a nie posiadasz konta Google, WordPress, LiveJournal itp. wybierz w polu podpisu:
"Komentarz jako NAZWA/ADRES URL",
a później wpisz swoje imię, przezwisko, nazwisko(...)

Nie pozostawaj anonimowy!

Z góry dzięki :-)