O BLOGU Skąd nazwa? 
Sformułowanie "abyście brali na serio" pochodzi z Listu do Parafian autorstwa ks. Aleksandra Woźnego napisanego 21 października 1976 roku. Słowa te wyrwaliśmy ze zdania: 
Proszę, abyście brali na serio to, co wam głosiłem jako naukę Bożą, abyście brali na serio odpowiedzialność przed Bogiem(...)
Pełną treść listu przeczytasz klikając w ten link.

O czym piszemy?
Blog od początku określaliśmy jako inspirowany nauczaniem ks. Aleksandra Woźnego.  To znaczy, że oprócz fragmentów jego kazań, znajdziesz tu osobiste historie i świadectwa czytelników. Kiedy zakładaliśmy bloga w maju 2014 roku, w archidiecezji poznańskiej trwał akurat proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym. Naszym zadaniem było rozpropagowanie duchowości ks. Woźnego.  Aktualnie toczy się etap rzymski i wierni modlą się o cud potrzebny do beatyfikacji. Blog dalej służy przekazywaniu treści życia i nauczania Sługi Bożego.
Dla kogo piszemy?
Przed rozpoczęciem pisania planowaliśmy zdobyć odbiorców w wieku gimnazjalno-licealnym. Okazało się jednak, że przyciągnęliśmy głównie dorosłych, również tych pamiętających ks. Aleksandra Woźnego. Wśród czytelników są też często studenci.

Co oprócz bloga? 
Każdego dnia na facebooku ks. Woźnego publikujemy fragmenty jego kazań. Oprócz tego udostępniamy aktualności i ciekawostki z życia parafii św. Jana Kantego. Zajrzyj więc i polub: http://www.facebook.com/ksiadzwozny

Jak się z nami skontaktować? 
Można to zrobić wysyłając wiadomość na facebooku ks. Woźnego lub korzystając z maili podanych w zakładce "O AUTORACH".